Küsi pakkumist
420,00 
512,00 
582,00 
893,00 
1078,00 
1304,00 
810,00 
996,00 
1220,00 
810,00 
996,00 
1220,00 
629,00 
789,00 
-10%
749,00 
951,00 
1032,00 
1168,00 
638,00 
747,00 

Eestlased on alati olnud suur saunarahvas ja saunal on eestlaste südames olnud alati eriline koht. See eriline koht vajab mõistagi head kerist. Kui meie esivanematel olid valikud vägagi piiratud, siis tänasel päeval võtab valik heas mõttes silme eest kirjuks. Valikus on puukerised, elektrikerised, elektrikerised koos sisekliimaseadmetega jne.

Elektrikerised sh elektrikerised koos sisekliimaseadmetega on mõeldud kõigile neile, kes armastavad sauna, hindavad mugavust ja väärtustavad kõrgelt oma aega.

Kui Sa ei soovi olla saunakütja rollis, mässata puudega ja oma väärtuslikku aega kulutada, siis elektrikeris on Sinu jaoks õige valik! Piisab nupulevajutusest ja ongi saun mõne aja pärast soe. Sina saad selle aja jooksul tegeleda muu olulisega või veeta mõnusalt aega oma lähedastega.

Meie tootevalikus on erinevate tuntud ja kõrgelt hinnatud kaubamärkide elektrikerised, mille hulgast leiad endale kindlasti meelepärase.

Elektrikerised pakuvad sama head leili kui puukerised!

See on väide, millega tulihingelised puukeriste austajad ei pruugi nõustuda aga tegelikkuses pakuvad elektrikerised tänapäeval täpselt sama head leili kui puukerised.

See, et elektrikerise leil on kehvem kui puukerise leil, on iganenud arusaam ja pärineb ajast, mil kvaliteetseid elektrikeriseid veel turul polnud. Elektrikeriste tootjad on panustanud viimastel aastatel tohutult palju tootearendusse ja toonud turule mitte ainult visuaalselt vinge disainiga aga ka mõnusa leiliga keriseid. Puukeristega samaväärse leili tagavad elektrikeriste kõrge kvaliteet ja suur kivide mass. Kui esmaklassilised elektrikerised on varustatud sama koguse kividega kui puukerised, siis on ka leil neil samaväärne.

Pigem tõstaks isegi elektrikeriseid esile kuna paljudel elektrikeristel on kasutatud erinevalt puukeristest minimaalselt metalli, tänu millele tuleb suurem osa kuumusest just kerisekividest. Sellest tulenevalt on tervislike negatiivsete ioonide osakaal leiliruumi õhus suurem ja positiivsete ioonide osakaal minimaalne. Seega elektrikerised, kus on kasutatud minimaalselt metalli, pakuvad tervislikumat leili!

Ja kui kombineerida elektrikerised sauna kliimaseadmete ja soolapallidega, siis võid nautida soolaspaa elamust suisa kodust lahkumata. Sauna kliimaseade tagab ühtlasema temperatuuri kogu leiliruumi ulatuses ja pakub naudingut pealaest jalatallani.

Teame omast kogemusest, et nii mõnigi puukerise fänn on pärast kvaliteetse elektrikerisega varustatud sauna nautimist tõdenud, et elektri- ja puukeristel tuntavat vahet pole.

Millise võimsusega elektrikeris valida?

Sobiva võimsusega elektrikerise valimine pole keeruline, kuid on nüansse, millega võiks enne kerise ostu kursis olla. Kõik elektrikerised on meil varustatud infoga, et millise kubatuuriga leiliruumi need sobivad. Kui tavapäraselt on leiliruumi ruumala arvutamine ääretult lihtne (pikkus x laius x kõrgus), siis tihtilugu ei võeta arvesse leiliruumi soojustamata pindasid. See võib tekitada olukorra, kus soetatakse keris, mis ei jõua paraku leiliruumi ära kütta ja õige saunaelamus jääb saamata.

Oluline on seega võtta arvesse ka soojustamata pinnad ja tulenevalt nende pindade pindalast võib arvutuslik leiliruumi ruumala tulla algsest märkimisväärselt suurem.

Soojustamata pindadeks on näiteks klaasuks, aken ja kivisein. Üldine reegel on, et iga soojustamata ruutmeetri kohta tuleks leiliruumi ruumalale juurde lisada 1,2 m³. Kui võtame näiteks sauna klaasukse mõõtudega 8×21, siis soojustamata pinna ruutmeetreid (ukse laius x kõrgus) tuleb antud näite puhul 1,68 m². Kui see nüüd läbi korrutada eelpool mainitud koefitsiendiga 1,2, siis saame leiliruumi täiendavaks ruumalaks 2,02 m³. Saadud kuupmeetrid tulekski leiliruumi algsele ruumalale juurde lisada ja alles siis oled valmis õige võimsusega elektrikerist valima.

Õiget ruumala teades on elektrikerise valimine väga lihtne, vali lihtsalt käesoleva tootekategooria vasakust äärest köetava ruumi ruumala ja Sulle pakutakse välja kõik elektrikerised, mis Sinu leiliruumi ideaalselt sobivad. Sinul jääb ainult välja valida sobiva kaubamärgiga ja disainiga keris.

Kui vajad abi leiliruumi ruumala arvutamisel ja kerise valikul, siis loomulikult oleme Sinu jaoks olemas ja aitame hea meelega valiku tegemisel.

Mida elektrikerised juurde vajavad?

Elektrikerised vajavad loomulikult juurde kvaliteetseid kerisekive. Iga kerisetootja soovitab oma toodetele erineva koguse ja fraktsiooniga kive, isegi erineva kuju ja soojusmahtuvusega kive, seega õigete kerisekivide valik võib olla üsna keeruline. Seetõttu oleme kerisekivide soetamise teinud Sinu jaoks võimalikult lihtsaks. Iga elektrikerise juures on võimalik valida linnukesega juurde just sellele kerisele mõeldud (tootja poolt soovitatud) koguse ja läbimõõduga kivid. Kas pole mugav!?

Kõik sellised elektrikerised, millel puudub füüsiline võimalus kerist sisse ja välja lülitada ning selle temperatuuri reguleerida, vajavad kindlasti juurde juhtpulti. Heaks näiteks on siin Eesti brändide HUUMi ja Saunumi elektrikerised, millel füüsilised nupud keriste juhtimiseks puuduvad. Juhtpult võimaldab kerist sisse ja välja lülitada ning määrata endale sobiv temperatuur, mille saavutamisel elektrikeris seda ka hoiab. Ühtlase temperatuuri hoidmine on muide veel üks eelis puukeriste ees.

Kui soovid viia saunakütmise järgmisele tasemele ja teha seda distantsilt, siis Sul on võimalik valida lokaalse juhtpuldi asemel WIFI või GSM juhtpult, mis võimaldab elektrikerist juhtida mobiilirakenduse abil. Saad seadistada kütmise algus- ja lõpuaja, valida endale meelepärase temperatuuri, hoida jooksvalt silma peal hetketemperatuuril, statistikal jne. Ja kui meelepärane temperatuur on saavutatud, siis nutitelefon annab Sulle märku, et aeg on sammud sauna seada.

Eeltooduga elektrikeriste lisade valik ei piirdu, võimalik on juurde valida mitmesugust lisavarustust, mis aitavad kaasa kas kerise turvalisusele või mugavamale paigaldamisele. Osadele keristele on võimalik juurde lisada kaitsepiire, mis aitab ära hoida kokkupuudet kuuma kerisega ja muudab kerise veelgi stiilsemaks. Samuti on võimalik osade keriste puhul kasutada tootjapoolset uputuskraed, mis võimaldab paigaldada kerise saunalava sisse ja katab ära kerise ümber olevad ebaühtlased puidust servad, luues puhta ja kauni lõpptulemuse.

Siinkohal on ühtlasi hea välja tuua, mida elektrikerised juurde ei vaja. Need ei vaja juurde korstent ja see on päris oluline pluss sauna ehitamisel või renoveerimisel kuna võimaldab selle arvelt olulisel määral kokku hoida.

Mõnusaid saunaelamusi!

Meie veebileht kasutab küpsiseid, mis muudavad meie veebilehe kasutamise meeldivaks kogemuseks. Jätkates nõustud küpsiste kasutamisega. Lisateavet leiad meie privaatsustingimustest.