-10%
Original price was: 682,00 €.Current price is: 614,00 €.
Küsi pakkumist
4719,00 
4905,00 

Moodulahjud

Pilukoldega ahi ECO

6290,00 

Moodulahjud

Ahja moodulahi Mats

5580,00 
6090,00 

Moodulahjud

Ahja moodulahi Juku

4260,00 

Moodulahjud

Ahja moodulahi Karl

5100,00 
4770,00 
5480,00 
5100,00 

Moodulahjud

Ahja moodulahi Mann

4260,00 
5100,00 
4770,00 
3015,00 3051,00 
3110,00 3146,00 
4321,00 4577,00 
3348,00 
4796,00 5077,00 
3617,00 

Ahjud on Eestimaa kodudes alati au sees olnud ja oleme veendunud, et see jääb nõnda olema ka tulevikus.

Ahjud on oma olemuselt soojust salvestavad ja ehitatakse enamasti kas põhikütteks või abikütteks. Abikütteks kasutatakse ahju reeglina siis, kui hoones on põhiküttena kasutusel muu küttesüsteem nagu näiteks elektri-, gaasi- või kaugküte. Ahju on võimalik kasutada abikütteks, kui on soov kokku hoida aina kasvavatelt energiahindadelt või erinevates kriisisituatsioonides, kui põhiküte lühemat või pikemat aega ei toimi. Isiklikku ahju omades ei sõltu sa kunagi kolmandatest osapooltest ja energiajulgeoleku seisukohast vaadatuna on ahjud ainukesed kütteseadmed, mida omades võid kindel olla, et tuba on alati mõnusalt soe ja laual on alati soe toit. Juba meie esivanemad oskasid hinnata ahju koldes või leivaküpsetusahjus valmistatud maitsvaid roogasid ja täpselt sama võimaldavad teha ka tänapäevased ahjud. Meie ahjumeistrite poolt ehitatavate ahjude kolletes valmivad maitsvad pajaroad, supid, pudrud, ahjukartulid, liha jne. Soovi korral saab ahjule lisada veel leivaahju funktsionaalsuse, kus on võimalik küpsetada koduseid pirukaid või teisi pagaritooted.

Tulles aga tagasi ahju põhifunktsionaalsuse juurde, siis selleks on mõistagi toasoojuse pakkumine, mis meie laius- ja pikkuskraadidel vägagi aktuaalne on kuna jahedaid ja rõskeid kuid on meil omajagu. Ahjud eraldavad ühtlaselt hubast soojust 12-24 tunni vältel pärast tule kustumist koldes. Korra kütad ja kuni 24 tundi ei pea muretsema külmetavate varvaste või toas oleva rõskuse pärast.

Loomulikult ei saa üle ega ümber ahiküttega kaasnevast mõnusast atmosfäärist, ahjusoojus jätab oma hubasusega teised küttelahendused oma selja taha. Lisame siia juurde elava tule nautimise läbi suure klaasukse ja meeliülendava puude praksumise, midagi enamat on raske ihaldada. Aeg peatub, muremõtted kaovad ja stress väljub korstna kaudu koos suitsugaasidega.

Ja möödas on need ajad, kui ahjude disainile eriti rõhku ei pööratud ja kõik ahjud nägid välja üsna sarnased kastid toanurgas. Ahjud võivad tänapäeval olla tõelised kunstiteosed, need võivad olla voolavalt ümarad, mitmetasapinnalised, lesoga, karniisiga, puudehoidlaga jne. Samuti on viimistlusvõimalusi nii palju erinevaid, et heas mõttes silme eest kirjuks võtab. Krohvimine looduslike lubikrohvidega ja savikrohvidega, krohvimine antiikkrohviga, plaatimine, katmine graniidiga või Stucco Lustroga on vaid mõned näited meie pakutavatest valikutest. Võimalik on erinevaid viimistlusmaterjale kombineerida, lisada omanäolisi maalähedasi joonistusi või elemente.

Aga millest tuleks alustada, kui on soov endale üks tänapäevane ja keskkonnasäästlik ahi soetada? Et Sul oleks lihtsam selles valdkonnas orienteeruda, siis toome siinkohal välja erinevad ahjutüübid, mida meie tiim on valis Sulle rõõmuga ehitama või paigaldama.

Ahjukolde ja lõõristikuga ahjud

Kvaliteetsest šamottmaterjalist valmistatud ahjukolded võimaldavad ahjumeistritel ahju valmis ehitada lihtsalt ja operatiivselt. Tehases toodetud ahjukolded on kompaktsed ja suure salvestusvõimsusega ning võimaldavad ehitada nii tavapäraseid, nurgaga kui tunnel tüüpi ahjusid. Tänu süsteemiplokkidele on välistatud nii koostevead kui valed mõõtmed.

Pikema salvestusaja saavutamiseks on ahjukoldele võimalik lisada lõõristik ja soojustsalvestavast plaadist, tellistest või toorsavitellistest väliskest, mida on siis võimalik viimistleda paljudel erinevatel viisidel nagu eespool mainitud.

Tänu intelligentsele moodulite lahendusele on võimalik ehitada ahi täpselt sellise kuju, disaini ja suurusega, mis sobib Sinu koju ideaalselt. Meie ahjumeistrite käe all on valminud disainahjud paljudesse kodudesse üle Eesti, mis pakuvad üheltpoolt nii silmailu kui teiseltpoolt soojust jahedatel kuudel.

Kuna ahjukolle ja lõõristik saabub tehasest objektile moodulitena, siis võib taolisi ahjusid nimetada samuti moodulahjudeks nagu neidki ahjusid, millest allpool kohe juttu teeme.

Moodulahjud

Moodulahjud, nagu nimigi viitab, koosneb moodulitest, mis on tehases eelnevalt valmistatud.

Moodulahjude heaks ja populaarseks näiteks on kodumaine Ahja moodulahi, kes on meie hea koostööpartner olnud juba aastaid. Meie suurte kogemustega ahjumeistrid pole Ahja moodulahjudega mitte ainult suurepäraselt Sina peal, vaid on oma panuse andnud ka tootearendusse. Meie töötasime välja ECO ahju keskkonnasäästliku ja puhta põlemisega pilukolde, kus põlemiseks vajalik õhk suunatakse koldesse läbi külgedes ja tagaseinas asuvate pilude. Selline õhujaotus tagab puidust eralduvate gaaside segunemise põlemise ajal, tänu millele on põlemisprotsess kõrgema temperatuuriga, oluliselt puhtam ja puidust saadav energia suurem.

Moodulahjude tootevalik on väga lai ja sobiva ahjumudeli leiab kindlasti igaüks. Meie kuldsete kätega ahjumeistritel võtab moodulahju paigaldus aega kõigest kaks päeva pluss pärast sissekütmist tuleb teha viimistlus, mille täpne ajakulu oleneb juba valitud viimistluslahendusest.

Kergahjud ja kaminahjud

Alternatiiv eelpool mainitud tõsistele ja suurt massi omavatele ahjudele on erinevad valmis- või poolvalmistooted nagu väiksema salvestusvõimsusega kergahjud ja kaminahjud erinevatelt brändidelt, mis hakkavad kiirelt sooja andma aga samas ka jahtuvad kiiremini kuna nende mass on tavapärastest ahjudest oluliselt väiksem. On tooteid, kus on ainult korstnaga ühendamise vaev aga ka selliseid tooteid, mida pärast kokkupanekut oma äranägemise järgi viimistleda saab. Mõlemal juhul on tegemist kenade disainielementidega interjööris, mis annavad sooja ja pakuvad head emotsiooni elava tule näol.

Mida ahjud juurde vajavad?

Kõik ahjud vajavad loomulikult korstent suitsugaaside ohutuks väljajuhtimiseks. Kui vanematel ja renoveeritavatel hoonetel on enamasti kivikorsten olemas, siis saab seda edukalt suitsugaaside juhtimiseks kasutada aga ainult juhul, kui kivikorsten on heas korras, ohutu ja tänapäevastele tuleohutusnõuetele vastav. Kui vana kivikorsten tuleohutusnõuetele ei vasta, siis ilmtingimata ei pea korstent välja vahetama hakkama, võimalik on korsten muuta kasutuskõlbulikuks, näiteks paigaldades korstnasse üheseinalise roostevaba suitsutoru/hülsi.

Uusarenduste puhul on suurepäraseks valikuks kvaliteetsed ja turvalised moodulkorstnad. Kas valida keraamilise sisuga moodulkorsten või metallist moodulkorsten, oleneb juba konkreetsest objektist ja ehitatavast ahjust. Kõikide moodulkorstnate suureks eeliseks võrreldes kivikorstna ladumisega on võrdlemisi lihtne ja kiire paigaldus, mis võimaldab töökuludelt kokku hoida.

Lisaks on võimalik paigaldada enamikele ahjudele kütteautomaatika, mis aitab säästa loodust, saada puidust rohkem energiat, nautida kauem elavat tuld ja kaitsta ahju ülekütmise eest. Lisaks eelnevale aitab kütteautomaatika Sul kütmise arvelt väärtuslikku aega kokku hoida kuna enam ei pea Sa kannatamatult ootama hetke, millal saad siibri sulgeda. Kogu kütmise protsessi eest vastutab kütteautomaatika ja Sina saad samal ajal tegeleda omale meelepäraste tegevustega.

Miks soetada ahjud koos paigaldusega meilt?

Meiega pole Sa tootevalikut tehes kunagi üksi, me tunneme ahjude hingeelu sügavuti ja aitame välja valida just Sinu vajadustele vastava ahju. Ja mitte ainult valida, pakume müüdavatele toodetele ka professionaalset paigaldust või ülesehitamist. Meie meeskonnas on suurte ja pikaaegsete kogemustega ahjumeistrid, kellel taskus vastavad kutsetunnistused ja seljataga aastatepikkused kogemused. Meilt saad täpselt sellise ahju, millest kogu elu unistanud oled. Soovid näha meie referentse ja saada inspiratsiooni? Meie ahjumeistrite poolt tehtud ahjud leiad eeltoodud lingilt.

Meil on ühtlasi kasutusel paindlikud ja turvalised maksevõimalused! Toodete ja teenuste eest on võimalik mugavalt tasuda kõigi Eesti pangalinkide vahendusel, ülekandega, samuti deebet- ja krediitkaardiga või hoopis järelmaksuga, kui soovid jagada summa mitmete kuude peale.

Mõnusat kodusoojust!