Küsi pakkumist
854,00 921,00 
854,00 921,00 
503,00 561,00 
503,00 561,00 
570,00 628,00 
571,00 628,00 
Must
Valge
Roostevaba
950,00 
Must
Valge
Roostevaba
998,00 
Must
Valge
Roostevaba
1253,00 
Must
Valge
Roostevaba
522,00 561,00 
477,00 515,00 
Must
Valge
Roostevaba
621,00 
618,00 686,00 
426,00 484,00 
388,00 
417,00 
1498,00 
1069,00 
Must
Valge
1599,00 

Mis saaks olla veel mõnusam kui jahedatel sügis- ja talveõhtul nautida maitsvat jooki kamina ees. Või lihtsalt pärast väsitavat tööpäeva või -nädala lõppu nautida koos pere ja kallimaga elavat tuld. Kamin rahustab, teeb kodu hubaseks, annab vajadusel sooja ja püüab interjööris pilke disainielemendina.

Kui lisaks kaunile leegile naudid ka puude praksumist koldes, siis tasub vaadata eelkõige puuküttega kaminate poole. Kui aga hindad mugavust ja soovid kogu hingest vältida puude tassimist, siis on heaks alternatiiviks biokaminad ja elektrikaminad. Biokaminad ja elektrikaminad sobivad ideaalselt ruumidesse, kus puudub korsten ja kus selle väljaehitamine pole võimalik või otstarbekas.

Kaminate maailm on väga kirju ja seal orienteerumine võib olla mõnevõrra keeruline. Sellest tulenevalt jagame siinkohal kaminad lihtsustatult kaheks – valmiskaminad ja kaminasüdamiku baasil ehitatud kaminad – ja toome välja, mis võimalusi need omakorda Sulle pakuvad.

Valmiskaminad

Valmiskaminad on tehases valmistatud kaminad, kus kamina südamik ja väliskest moodustavad ühtse terviku. Valmiskaminad võivad olla nii puudega köetavad kaminad, bioetanooliga köetavad kaminad või elektriga toidetavad kaminad.

Kõik valmiskaminad olenemata kütteliigist on ideaalsed eelkõige elava tule nautimiseks kuna reeglina väga pikka soojuse talletamist ei toimu. Eks loomulikult on ka mõningaid erandeid, on puuküttega valmiskaminaid, kus on kasutatud soojust salvestavaid elemente, mis eraldavad soojust veel mõnda aega peale tule kustumist koldes aga neid ei anna võrrelda soojust salvestavate kaminatega, mis ehitatakse spetsiaalselt soojuse salvestamise eesmärgil.

Valmiskaminate valik on väga lai, lisaks erinevale kütteliigile on need erinevast materjalist, erineva disainiga jne. On selliseid, mis sobivad oma kauni disainiga moodsasse koju ja selliseid, mis sobivad oma funktsionaalsuse poolest väiksemasse maa- või jahimajakesesse.

Valmiskaminad ei vaja tänu oma kergemale kaalule tugevdatud põrandat ja saab tänu sellele paigaldada praktiliselt kõikjale.

Kaminasüdamiku baasil ehitatud kaminad

Kui Sul on kindel nägemus, missugune Sinu uus kamin võiks välja näha või on selle paika pannud disainer ruumi interjööri disainimisel, siis nende soovide teostamiseks sobivad suurepäraselt kaminasüdamikud. Kaminasüdamike väga lai valik võimaldab ehitada täpselt sellise kamina nagu soov on. Tavaline kamin, nurgaga kamin, kahepoolne kamin (tunnel) – nagu näed, on valikuvõimalus väga suur.

Tavalised kaminad on siis loomulikult need kaminad, mille eesmine sirge uks avaneb siis kas vasakule poole, paremale poole või hoopis üles. Samas tasub arvestada, et kõikide kaminasüdamike puhul ei saa kõrvale käiva ukse avamise poolsust valida ja neil, millel saab valida, tuleb see otsus ära teha tellimise hetkel kuna vastavalt sellele tellitud kaminasüdamik tehases valmistatakse ja komplekteeritakse.

Nurgaga kaminad on kaminad, kus saab tuld nautida kahest või kolmest küljest korraga. Vastavalt soovile, kas siis eest ja vasakult poolt (vasak nurk),  eest ja paremalt poolt (parem nurk) või eest, vasakult ja paremalt (kaks nurka). Nurgakaminad sobivad ideaalselt ruumi nurka aga mitte ainult kuna ruumi keskel saab kaminat kombineerida riiulitega, puudehoidlaga, kodutehnikaga jne. Ehk siis sinna nurka, kus klaasi pole, saab kõikvõimalikke põnevaid lahendusi välja mõelda.

Kahepoolsed kaminad ehk tunnelkaminad on üldjuhul seina sisse ehitatud kaminad, mis võimaldavad nautida tuld kahes ruumis korraga, näiteks köögis ja elutoas. Nende kaminate uks avaneb sarnaselt tavalise kamina uksele kas vasakule, paremale või üles. Siingi tasub arvestada, et kõikide kaminasüdamike puhul ei saa kõrvale käiva ukse avamise poolsust valida ja neil, millel saab valida, tuleb see otsus ära teha tellimise hetkel kuna vastavalt sellele tellitud kaminasüdamik tehases valmistatakse ja komplekteeritakse.

Kaminad on enamasti oma olemuselt konvektsioon- ehk õhkkütte kaminad, mis soojendavad ümbritseva ruumi kiiresti, kuid niipea kui tuli koldest kustub, kaminad enam soojust ei eralda. Seetõttu sobivad need kaminad hästi meeleolu loomiseks ja lihtsalt elava tule nautimiseks. Kui aga ehitada kaminasüdamikule ümber soojust salvestav väliskest ja/või kasutada spetsiaalseid kaminasüdamikule mõeldud soojust salvestavaid elemente, siis ongi valmis soojustsalvestav kamin, mille salvestusajaks on reeglina kuni 8 tundi. Soojust salvestav väliskest ja elemendid talletavad soojust ja eraldavad seda ruumi veel pikalt pärast tule kustumist koldes. Selline kamin on ideaalne elava tule nautimiseks ja abikütteks. Siit samm edasi oleksid juba kaminahjud, mis omavad ahju massi, lõõristikku ja siibrit või 100% suletavat õhuklappi kütteautomaatika puhul. Kaminahju on võimalik kasutada nii kamina kui ahjuna kuna soojust salvestatav lõõr ja kaminahju mass eraldavad soojust ruumi veel kaua aega peale leegi kustumist koldes.

Võimalik on ehitada ka veesärgiga kaminaid, kasutades veesärgiga kaminasüdamikke. Nende puhul saab saadud energia suunata sooja vee tootmiseks või kütteks. Teisisõnu kamina saab ühendada elamu keskküttesüsteemiga ja ruume saab kütta radiaatorite ja/või põrandakütte kaudu.

Kuna kaminasüdamikke on erinevas mõõdus, siis saab kamina ehitada täpselt sellise nagu soov on. Ka disaini ja viimistluse osas on võimalused piiritud. Kaminale saab anda erinevaid vorme, anda viimistlusega isikupära jne.

Kokkuvõtvalt, kui soovid täpselt oma või disaineri nägemuse järgi valmistatud kaminat, siis tuleks lasta see kaminameistril kaminasüdamiku baasil ehitada. Tasapisi hakkavad mööda saama need ajad, kus kaminameistrid kivi kivi haaval kamina koos koldega valmis ladusid. Sellised avatud kaminad pakuvad küll head emotsiooni kuid nende kasutegur on äärmiselt madal, soojuskadu meeletu (viivad ära ruumist juba ülessoojendatud õhu) ning nende ehitamisel tuleb väga pingsalt järgida füüsika- ja tuleohutusreegleid. Kaminasüdamikud võimaldavad seevastu kamina valmis ehitada operatiivsemalt ja annavad võimaluse disainida Sulle just sellise kamina, millest Sa alati unistanud oled.

Mida kaminad juurde vajavad?

Nii puuküttega valmiskaminad kui kaminasüdamike baasil ehitatud kaminad vajavad mõistagi suitsugaaside väljajuhtimiseks korstent. Vanematel ja renoveeritavatel hoonetel on tihtilugu olemas kivikorsten ning kui see on tänapäeva mõistes ohutu ja hea tõmbega, siis saab seda edukalt suitsugaaside juhtimiseks kasutada. Kui kivikorsten pole heas korras ega vasta tuleohutusnõuetele, siis on lahenduseks vanasse korstnasse üheseinalise roostevaba suitsutoru/hülsi paigaldamine.

Kui tegemist on uusarendusega ja korstent veel ei ole, siis on väga populaarseks ja mugavaks valikuks kvaliteetsed moodulkorstnad. Kas valida metallist moodulkorsten või keraamilise sisuga moodulkorsten, see oleneb juba konkreetsest objektist ja kaminast aga kindel on see, et tegemist on väga tõhusate ja turvaliste korstnatega. Nende suureks eeliseks on ka võrdlemisi lihtne ja operatiivne paigaldamine.

Väga tänuväärne lisa kaminatele on kütteautomaatika. Kütteautomaatika on siis mõistagi teemakohane kaminasüdamike baasil ehitatavate kaminate puhul. Kütteautomaatika tagab puhta põlemise ja väikese küttekulu. Meie projektides on kütteautomaatika juba nii tavapärane nähtus, et enamikud kaminad on selle töökindla abimehega varustatud.

Miks osta kaminad meie e-poest?

Meie e-poes pole sa tootevalikut tehes kunagi üksi, me tunneme kaminaid läbi ja lõhki ning aitame soovi korral valida just Sinu vajadustele vastava kamina. Ja mitte ainult, me pakume müüdavatele toodetele ka professionaalset paigaldust. Meie tiimis on pikaaegsete kogemustega kaminameistrid, kes paigaldavad Sulle hea meelega valmiskamina või ehitavad kaminasüdamikku kasutades täpselt sellise disainkamina, millest kogu oma elu unistanud oled. Soovid näha meie referentse ja saada inspiratsiooni? Valiku meie meistrite poolt tehtud kaminaid leiad eeltoodud lingilt.

Meil on paindlikud ja turvalised maksevõimalused! Soovitud toodete eest on võimalik tasuda kõigi Eesti pangalinkide vahendusel, deebet- või krediitkaardiga, järelmaksuga mitmes osas või siis lihtsalt tavapärase ülekandega. Ja seda kõike nii e-poes kui e-poe väliselt oste sooritades.

Mõnusat elava tule nautimist!