Küsi pakkumist
1943,00 
1920,00 
1813,00 
1943,00 
2745,00 
2619,00 
1795,00 
3417,00 
5338,00 
3285,00 
4600,00 
2094,00 
3059,00 
2028,00 
3248,00 
2993,00 
2376,00 
3342,00 
3044,00 
2597,00 

Kamin oma isiklikus kodus pole ainult parandamatute romantikute unistus, seda oskab kõrgelt hinnata igaüks meist. Kamin teeb kodu mõnusalt hubaseks, annab sooja ja on ühtlasi suurepärane disainielement igas interjööris.

Mis saab olla veel mõnusam kui pärast väsitava tööpäeva või töönädala lõppu koos oma kallimaga või perega aega veeta ja samal ajal elavat tuld nautida. Ega sellest saadavat emotsiooni väga sõnadesse panna saagi, seda peab ise kogema. Et seda kogeda, selleks on vaja esmalt kaminat ja võimalusi selleks on mitmeid.

Kõige lihtsamaks võimaluseks on tehases valmistatud valmiskaminad, kus siis kamina südamik ja väliskest moodustavad ühtse terviku. Valmiskaminate hulgas leidub tänasel päeval nii tagasihoidlikke isendeid kui väga kauneid pärle, mis lisaks heale emotsioonile pakuvad ka tõelist silmailu. Kui aga soovid täpselt oma maitse järgi või disaineri nägemuse järgi valmistatud kaminat, siis tuleks lasta see kaminameistril ehitada. Tasapisi hakkavad mööda saama ajad, kus kaminameistrid kivi kivi haaval kamina, sealhulgas kamina kolde valmis ladusid, mis oli ja on tavapärane avatud kaminate puhul. Avatud kaminad pakuvad küll head emotsiooni aga nende kasutegur on üsna madal ning nende ehitamisel tuleb väga pingsalt järgida füüsika- ja tuleohutusreegleid ning kamina asukohta. Parim alternatiiv nullist ehitamisele on aga kaminasüdamikud. Kaminasüdamikud võimaldavad kamina valmis ehitada tunduvalt operatiivsemalt ja need annavad võimaluse disainida Sulle just sellise kamina nagu Sa alati unistanud oled. Inspiratsioonipildid meie veebilehel annavad aimu, mida kõike kaminasüdamikud teha võimaldavad 🙂

Kaminasüdamikud igale maitsele

Kaminasüdamikke on nii palju erinevaid, et need võivad silme eest kirjuks võtta. Seda muidugi heas mõttes kuna maksimaalselt suur valikuvõimalus võimaldab Sinul leida selle kõige-kõige õigema kaminasüdamiku.

Tavalised kaminasüdamikud on kõige tavalisemad eesmise sirge uksega südamikud, mida on võimalik avada vastavalt soovile vasakule või paremale poole. Siinkoha tasub tähele panna, et kõikide kaminasüdamike puhul pole poolsus valitav. Ja paljude kaminasüdamike puhul tuleb ukse avamise suund ära valida tellimise hetkel kuna vastavalt sellele kaminasüdamik tehases valmistatakse ja komplekteeritakse.

Nurgaga kaminasüdamikud on enamasti kas vasakpoolse või parempoolse nurgaga kaminasüdamikud, mis on mõeldud nurgakaminate ehitamiseks. Ka nende puhul on oluline varakult ära valida, kas klaasuks on vasakpoolse küljeklaasiga või parempoole küljeklaasiga. Kusjuures võimalik on valida ka kahe nurgaga kaminasüdamik, mille puhul saab elavat tuld nautida suisa kolmest küljest.

Kahepoolsed kaminasüdamikud ehk tunnel kaminasüdamikud on mõeldud eelkõige seina sisse ehitamiseks, mille tulemusel saab elavat tuld nautida eraldi ruumis, näiteks elutoas ja köögis.

Kui enamasti oleme harjunud sellega, et kamina uks avaneb küljele, siis kõigil eeltoodud kaminatüüpidel on olenevalt tootjast võimalik valida ka ülestõstetava uksega kaminasüdamik. Ülestõstetavate ustega kaminasüdamikud on suur samm edasi parema kasutajamugavuse poole, need avanevad ja sulguvad sujuvalt ning vähendavad tuppa sattuva suitsu võimalust, kui koldesse puid lisada.

Kaminasüdamikud nii meeleolu loomiseks kui soojendamiseks

Kaminasüdamikud on suurepärase meeleolu loojad ja sellega saavad hakkama absoluutselt kõik kaminasüdamikud meie tootevalikus. Enamik kaminasüdamikke on oma olemuselt konvektsioon- ehk õhkkütte kaminasüdamikud, mis soojendavad ümbritseva ruumi kiiresti aga nad teevad seda täpselt senikaua kui koldes puud praksuvad.

Kui kaminasüdamikule ehitada ümber soojust salvestav väliskest, siis salvestab kamin soojuse pikemaks ajaks ja väljutab soojust ka peale tule kustumist koldes. Kusjuures osadele kaminasüdamikele pakub tootja spetsiaalselt sellele kaminasüdamikule mõeldud soojust salvestavat väliskesta. Siin on heaks näiteks Unico Fusion väliskestad, mis on mõeldud Unico Dragon kaminasüdamikele. Sellised väliskestad võimaldavad valmistada kiirelt ja kvaliteetselt soojust salvestavaid kaminaid.

Lisaks soojust salvestavale väliskestale pakuvad osad tootjad oma kaminasüdamikele juurde soojust salvestavaid elemente, mis paigaldatakse kas kaminasüdamiku peale ja/või külgedele. Soojust salvestavad elemendid, mis on valmistatud spetsiaalselt pikka aega soojust salvestavast materjalist, võimaldavad soojust salvestada veelgi pikemaks ajaks ning see eraldub ruumi veel pikalt peale elava tule kustumist.

Sellest samm edasi on kaminahjud, mis omavad ahju massi, lõõristikku ja siibrit või kütteautomaatikat. Kaminahju on võimalik kasutada nii kamina kui ahjuna, soojust salvestatav lõõr ja kaminahju mass eraldab soojust ruumi veel pikka aega peale leegi kustumist koldes.

Millist kaminat Sina nii olemuselt kui disainilt soovid, jääb juba Sinu otsustada.

Kaminasüdamikud igale rahakotile

Kaminasüdamikke on nii väga odavaid, kui ka väga kalleid. Täiesti alumises otsas on siis säästukaminasüdamikud tagasihoidlike omaduste ja küsitava kvaliteediga ning ülemises otsas eksklusiivsemad ja kõrgema kvaliteediga kaminasüdamikud. Paljud kaminasüdamikud jäävad aga nende kahe vahele, seega sobiliku kaminasüdamiku leiab kindlasti igaüks.

Kõige-kõige odavamaid kaminasüdamikke turul ükski selle valdkonna ekspert ei soovita ja seetõttu meie selliseid säästukaminasüdamikke ka maale ei too ega müügiks paku. Me ei soovi müüa küsitava kvaliteediga tooteid, mis kestavad lühikest aega või kasutavad aegunud tehnoloogiat. Soovime pakkuda igas hinnaklassis ainult parimat, mistõttu on isegi meie kõige taskukohasema hinnaga kaminasüdamikud korraliku garantiiga ja väga töökindlad.

Üldiselt kehtib reegel, mida kallim kaminasüdamik on, seda rohkem lisaväärtust see pakub. Olgu selleks lisaväärtuseks siis parem kvaliteet, pikem garantii, kõrgem kasutegur, suurem võimalus seda oma soovide järgi komplekteerida, suurem lisade valik vms.

Kallimate kaminasüdamike puhul on tootja mõelnud absoluutselt iga nüansi peale (kasvõi näiteks puhta klaasi tehnoloogia) ja nende kaminasüdamike taga on korralik tootearendus, ning loomulikult kajastub see kõik ka hinnas. Samas on sellised kaminasüdamikud klientide ja disainerite lemmikud, neid on absoluutselt igas mõõdus ja võimalus komplekteerida interjööriga suurepäraselt kokkusobiv kaminasüdamik on suurem, kui kõige soodsamate kaminasüdamike puhul. Sul on võimalus valida näiteks kolde sisu ehk keraamika, klaasi kihtide arv, käepidemed, tavapärane või tõstetav uks jne. Pole sisuliselt asja, mida ise valida ei saaks. Tänu sellele on võimalik kaminasüdamikud kohandada vastavalt individuaalsetele eelistustele ja vajadustele.

Kallimad ja kvaliteetsemad kaminasüdamikud tunneb ära ka garantiiaja pikkuse järgi. Kui kaminasüdamikel on ikka tootjapoolne garantii 5 ja enam aastat, siis võid kindel olla, et need kaminasüdamikud on tõesti vastupidavad ja teenivad Sind kaua-kaua.

Kui vajad abi kaminasüdamiku valimisel, kaminasüdamiku paigaldamisel / disainkamina ehitamisel, siis võta meiega ühendust. Teeme Sulle nii vinge disainkamina, mis naabrid kohe kindlasti kadetaks teeb.

Naudi elavat tuld!