1433,00 

Valmiskaminad

Kamin-pliit Ember Cook

2025,00 
1769,00 
Must/Roostevaba
Valge
2499,00 2899,00 
1946,00 
1921,00 
1464,00 
1598,00 

Malmpliidid

Malmpliit Westbo 30

2050,00 
2050,00 
1940,00 
1940,00 

Puuküttega pliidid on kodudes olnud kasutusel juba sajandeid, pakkudes usaldusväärset ja mitmekülgset küttelahendust ning toidu valmistamise võimalust. Tänapäeval on puupliidid populaarsed mitte ainult oma praktilisuse, vaid ka maalähedase ja autentse välimuse tõttu.

Puuküttega pliidid on traditsioonilised kütteseadmed, mis kasutavad kütusena puitu. Pliite on erinevat tüüpi, sealhulgas tavapärased puuküttega pliidid, puupliidid koos praeahjuga ja malmpliidid. Igal tüübil on oma eelised ja omadused, mis muudavad need sobivaks erinevateks vajadusteks.

Tavapärased puuküttega pliidid on lihtsad ja tõhusad kütteseadmed, mis sobivad suurepäraselt igapäevaseks toiduvalmistamiseks ja kütmiseks. Need pliidid on vastupidavad ja lihtsad kasutada, pakkudes hubast soojust ja suurepärast küpsetustulemust.

Pliidid koos praeahjuga ühendavad pliidi ja ahju funktsionaalsuse, pakkudes veelgi mitmekülgsemaid toiduvalmistamisvõimalusi. Praeahi võimaldab küpsetada leiba, pirukaid, liha ja palju muud, samas kui pliidi pealne on ideaalne keetmiseks ja praadimiseks.

Malmpliidid on tuntud oma vastupidavuse ja suurepärase soojusjuhtivuse poolest. Malm hoiab hästi soojust ja jaotab selle ühtlaselt, tagades nii ühtlase toiduvalmistamise kui pikaajalise soojuse. Malmpliidid on ka esteetiliselt kaunid, lisades igale köögile klassikalise ilme.

Puuküttega pliidid pakuvad häid maitseelamusi

Puuküttega pliidil ja praeahjus valmistatud toit on oma maitse ja tekstuuri poolest eriline.

Unikaalne maitse: Puit annab toidule erilise maitse, mida ei saa saavutada elektri- või gaasipliidil. Puitkütte aroom ja suitsune hõng lisavad roogadele unikaalse maitsenüansi.

Ühtlane küpsetamine: Puuküttega praeahjud ja pliidid pakuvad ühtlast soojust, mis tagavad toidu ühtlase küpsemise.

Looduslik ja autentne: Puuküttega toiduvalmistamine on autentne ja maalähedane. See toob esile toidu loomuliku maitse ja tekstuuri, säilitades tooraine parimad omadused.

Mitmekülgsus: Puuküttega pliidil saab valmistada erinevaid roogasid alates hautistest ja suppidest kuni praadide ja küpsetisteni. Praeahi võimaldab küpsetada korraga suuremaid koguseid, mis on ideaalne peredele ja suuremateks koosistumisteks.

Pliidid on osa energiajulgeolekust

Puuküttega pliitide üks suurimaid eeliseid on nende sõltumatus elektrist. Kui elektrikatkestused on tavalised või kui elad piirkonnas, kus elektrivarustus pole alati kindel, pakuvad puupliidid usaldusväärset lahendust ja turvatunnet.

Sõltumatus elektrist: Elektrikatkestuse korral saad puuküttega pliidi abil alati toitu valmistada ja kodu soojana hoida. See tagab, et Sul on alati võimalus sooja toidu ja mugavuse järele, olenemata välistest tingimustest.

Varustuskindlus: Puuküttega pliidi kütus ehk puit on hõlpsasti kättesaadav ja soodsam kui elektri või gaasi alternatiivid. Puitu saab varuda ja hoida pikemaks ajaks, seeläbi tagades, et oled valmis igasugusteks olukordadeks.

Kombinatsioon soojamüüriga: Puuküttega pliidi saab kombineerida soojamüüriga, mis salvestab soojust pikemaks ajaks. Soojamüürid salvestavad pliidist eralduva kuumuse ja vabastavad seda ruumi järk-järgult, pakkudes ühtlast ja hubast soojust isegi siis, kui tuli pliidi koldes on kustunud. See kombinatsioon on ideaalne lahendus külmade ilmadega ja energiasäästlikkuse seisukohalt.

Puuküttega pliitide eelised

Puuküttega pliitidel on lisaks ülaltoodule veel mitmeid teisigi eeliseid, mis muudavad need atraktiivseks valikuks igas kodus.

Keskkonnasõbralikkus: Puit on taastuv loodusvara, mis teeb puuküttega pliidid keskkonnasäästlikuks valikuks. Lisaks on kaasaegsed puupliidid ehitatud nõnda, et nende põlemisprotsess oleks võimalikult puhas ja efektiivne, vähendades õhusaasteaineid.

Kuluefektiivsus: Puit on enamasti soodsam kui elektri või gaasi kasutamine, eriti kui elad piirkonnas, kus puit on kergemini ja soodsamalt kättesaadav. Pikaajalised säästud küttekuludelt võivad olla märkimisväärsed.

Esteetika ja kodusoojus: Puuküttega pliidid lisavad kodule ainulaadset esteetilist väärtust. Nende klassikaline ja maalähedane välimus loob hubase ja kutsuva atmosfääri, mis on ideaalne pere ja sõpradega koosolemise hetkedeks.

Mitmekülgsus: Puuküttega pliidid on mitmekülgsed, neid saab kasutada nii kütmiseks kui ka toiduvalmistamiseks. Pliit koos praeahjuga pakub veelgi rohkem võimalusi, võimaldades küpsetada ja keeta mitmesuguseid põnevaid roogasid.

Kokkuvõttes on puuküttega pliidid suurepärane valik neile, kes hindavad traditsioonilisi, tõhusaid ja maalähedasi küttelahendusi. Nende mitmekülgsus, energiajulgeolek ja keskkonnasõbralikkus teevad neist väärtusliku investeeringu igas kodus. Tavapärased puuküttega pliidid, pliidid koos praeahjuga ja malmpliidid pakuvad erinevaid eeliseid ja võimalusi, mis rahuldavad igapäevaseid vajadusi ja tagavad pikaajalise mugavuse ja sooja.

Kombineerides puuküttega pliidi soojamüüriga, saavutad veelgi parema soojuse säilivuse ja efektiivsuse, muutes oma kodu veelgi mugavamaks ja energiasäästlikumaks. Investeeri puuküttega pliiti ja naudi kõiki selle eeliseid oma igapäevases elus.

Mida pliidid juurde vajavad?

Kõik pliidid vajavad sarnaselt teistele puukütteseadmetele korstent suitsugaaside ärajuhtimiseks. Kui hoonel on kivikorsten olemas ja see on tänapäeva mõistes ohutu ja hea tõmbega, siis saab suitsugaaside ärajuhtimiseks kasutada seda. Kui kivikorsten pole ohutu ega vasta tuleohutusnõuetele, siis on heaks lahenduseks vanasse korstnasse üheseinalise roostevaba suitsutoru ehk hülsi paigaldamine.

Kui hoone näol on tegemist uusarendusega ja korstent veel üldse pole, siis väga populaarseks ja mugavaks valikuks on kvaliteetsed moodulkorstnad, mida saab lihtsalt ja operatiivselt paigaldada.

Miks osta puupliit meie e-poest?

Meie e-poes pole Sa tootevalikut tehes kunagi üksi, aitame Sul hea meelega valida just Sinu vajadustele vastava pliidi. Ja mitte ainult, me pakume valmispliitidele ka professionaalset paigaldust või ehitame rätsepatööna just sellise pliidi, millest alati unistanud oled.

Soovid näha meie referentse ja saada inspiratsiooni? Valiku meie meistrite poolt paigaldatud ja ehitatud pliitidest leiad eeltoodud lingilt.

Meil on paindlikud ja turvalised maksevõimalused! Toodete eest on võimalik tasuda kõigi Eesti pangalinkide vahendusel, deebet- või krediitkaardiga (sh Google ja Apple Pay), järelmaksuga mitmes osas või siis lihtsalt tavapärase ülekandega. Ja seda kõike nii e-poes kui e-poe väliselt oste sooritades.

Mõnusat toiduvalmistamist ja elava tule nautimist!