-12%

Metallist moodulkorstnad

Saunakorsten CALOR SAUNA (läbi lae)

Original price was: 549,00 €.Current price is: 485,00 €.

Metallist moodulkorstnad

Saunakorsten CALOR SAUNA (läbi seina)

580,00 
40,00 
49,00 
60,00 

Metallist moodulkorstnad

Korstnamoodul Landy Facil 1000 mm D150

151,00 

Metallist moodulkorstnad

Korstnamoodul Landy Facil 1000 mm D120

111,00 

Metallist moodulkorstnad

Korstnamoodul Landy Smooth 1000 mm D130

Küsi pakkumist

Metallist moodulkorstnad

Korstnamoodul Landy Smooth 1000 mm D150

Küsi pakkumist

Metallist moodulkorstnad

Korstnamoodul Landy Smooth 250 mm D130

Küsi pakkumist

Metallist moodulkorstnad

Korstnamoodul Landy Smooth 250 mm D150

Küsi pakkumist

Metallist moodulkorstnad

Korstnamoodul Landy Smooth 500 mm D130

Küsi pakkumist

Metallist moodulkorstnad

Korstnamoodul Landy Smooth 500 mm D150

Küsi pakkumist

Metallist moodulkorstnad

Korstnamoodul Landy Facil 1000 mm D200

191,00 

Kui oled ehitamas oma koju uut ahju, kaminat, pliiti või oled oma sauna leiliruumi paigaldamas uut puukerist, siis ei saa üle ega ümber korstnast. Kui korsten on juba varasemast ajast olemas ja see on tänapäeva mõistes ohutu ja hea tõmbega, siis on Sul üks mure vähem aga kui olemasolev korsten ei vasta tuleohutusnõuetele või puudub sootuks, siis tekib paratamatult küsimus, et kuidas edasi.

Eks tegelikult ongi kõigest kaks võimalust, kas laduda traditsiooniline telliskivikorsten või võtta kasutusele moodulkorsten. Meie kogemustele tuginev soovitus on moodulkorstnad kuna telliskivikorstnad on tasapisi ajaloo hõlma vajumas ja tänapäevastele küttelahendustele jalgu jäämas. Oleme aja jooksul ladunud nii telliskivikorstnaid kui paigaldanud moodulkorstnaid ja meie hinnangul on moodulkorstnatel niivõrd palju eeliseid, mis jätavad telliskivikorstnad kaugele seljataha.

Kas paigaldada metallist moodulkorstnad või keraamilise sisuga moodulkorstnad, oleneb juba konkreetsest projektist ja küttekoldest aga mõlemal juhul on tegemist turvaliste, tõhusate ja suurepärase tõmbega korstnatega, mis sobivad erinevatele kütteseadmetele ja kütteliikidele ning mille paigaldamine ja hooldus on lihtne, mugav ja kiire.

Käesolevast tootekategooriast on võimalik soetada ise vajalikud moodulid/elemendid ja komplekteerida seeläbi soovitud korsten aga valikus on ka juba valmis komplekteeritud komplekte, et Sa ei peaks oma väärtuslikku aega komplekteerimisele kulutama. Valmiskomplektide soetamine on erakordselt mugav ja kiire.

Aga miks tasub siiski eelistada moodulkorstnaid?

Moodulkorstnad sobivad ideaalselt enamikele kütteseadmetele ja kütteliikidele

Kuna moodulkorstnate sisemised torud on happekindlast keraamikast või roostevabast terasest, siis sobivad need suurepäraselt enamikele kütteseadmetele, olgu nendeks siis ahjud, pliidid, kaminad, saunakerised, katlad jne. Samuti ei määra rolli, kas küttematerjaliks on puit, pellet, gaas või õli – moodulkorstnad sobivad kõikidele eelpoolmainitud kütteliikidele.

Madala suitsugaaside temperatuuriga kütteseadmete (nt katlad) puhul ei tohigi telliskivikorstent üldse kasutada kuna kütteseadme tekitatud happeline kondensaatvesi söövitab tellised läbi juba mõne aastaga. Õigem oleks tegelikult öelda, et kasutada tohib küll aga siis tuleb kindlasti korstna lõõri sisse paigaldada roostevaba suitsutoru koos vajalike lisadega.

Moodulkorstnad on suurepärase tõmbega ja efektiivsed

Moodulkorstnad on seestpoolt ümara ristlõikega ja täiuslikult sileda pinnaga, mis kiirendavad olulisel määral suitsugaaside liikumist ja väljumist ning tagavad ühtlasema ja parema tõmbe. Nelinurkse ning ebaühtlase sisepinna tõttu pole telliskivikorstnatest paraku suitsugaaside väljumine nii voolav ja sinna kinnistub tahm kergemalt, mida on korstnapühkijal hiljem raskem puhastada.

Kui moodulkorstnate sisemised torud soojenevad kiiresti ja aitavad kaasa paremale tõmbele, siis telliskivikorstnad vajavad oma massiivsusest tulenevalt sama hea tõmbe saavutamiseks pikemat ülessoojenemist.

Telliskivikorstnate energiavajadus kastepunkti vältimiseks on oluliselt suurem kui kaasaegsetel moodulkorstnatel. Selleks, et vältida telliskivikorstnas kastepunkti, peab korstna lõõri siseseina temperatuur olema vähemalt 46 °C või enam aga selle kütmine toimub tuppa jäetava sooja arvelt. Moodulkorstnaga ei pea Sa kütma korstent vaid saad jätta sooja siiski tuppa.

Moodulkorstnate paigaldamine ja hooldus on lihtne, kiire ja paindlik

Moodulkorstnate paigaldus on lihtsam ja võtab oluliselt vähem aega kui telliskivikorstnate ladumine. Teadupärast ei soovitata telliskividest korstent laduda ööpäevas üle kahe meetri, seega võid ise lihtsalt arvutada, kui kaua võtab Sinu soovitud pikkusega korstna ladumine ja mitu päeva moodulkorstnaga väärtuslikku aega kokku hoiaksid.

Moodulkorstnad võtavad tänu väiksematele mõõtmetele vähem ruumi ja annavad seeläbi suurema paindlikkuse kütteseadmete ehitamisel ja paigutamisel.

Kusjuures metallist moodulkorstnad ei vaja paigaldamiseks korralikku alusvundamenti (täiendav kulu) ja sobivad paigaldamiseks nii maja siseselt kui väliselt (fassaadile). Neid on võimalik paigaldada ka kütteseadme peale, mis aitab veelgi enam ruumi kokku hoida.

Moodulkorstnad ehitatakse üles erineva pikkusega elemente ehk mooduleid kasutades. Metallist moodulkorstnate puhul asetatakse moodulid lihtsalt üksteise peale (osaliselt üksteise sisse) pluss kasutatakse vajadusel ühendusklambreid. Mantelplokiga ümbritsetud moodulkorstnate puhul kasutakse spetsiaalseid paigaldusliime.

Moodulkorstnate ümara lõõri puhastamine on oluliselt lihtsam ja lõpptulemus on oluliselt parem kui telliskivikorstnate puhul. Moodulkorstna puhastamisega saad vajadusel hakkama ka ise aga vastavalt seadusandlusele peab vähemalt korra viie aasta jooksul süsteemid siiski üle vaatama kutseline korstnapühkija.

Moodulkorstnad on ohutud ja vastavad kõrgetele nõuetele

Meie moodulkorstnad on happe- ja tahmapõlengukindlad, need on läbinud testid karmides tingimustes, vastavad kõrgeima temperatuuriklassi T600 nõuetele (suitsugaaside maksimaalne väljundtemperatuur on 600 °C) ja omavad loomulikult CE-sertifikaati.

Kuna telliskivikorstnatele kinnistub tahm lihtsamalt, siis on tahmapõlengu oht sellises korstnas suurem. Tahmapõlengu korral võivad telliskivikorstnasse tekkida praod, mille kaudu võivad leegid/sädemed jõuda hoone konstruktsioonideni või vingugaas/suits eluruumidesse. Moodulkorstnate puhul taoline oht puudub st tuleoht on viidud miinimumini.

Meie ohutud ja töökindlad moodulkorstnad leiab paljudest kodudest ja saunadest üle Eesti.

Miks osta moodulkorstnad meie e-poest?

Meie e-poes pole Sa tootevalikut tehes kunagi üksi, me tunneme moodulkorstnaid läbi ja lõhki ning ja aitame soovi korral valida just Sinu vajadustele vastavad tooted.

Meil on paindlikud ja turvalised maksevõimalused! Soovitud toodete eest on võimalik tasuda kõigi Eesti pankade pangalinkide vahendused, deebet- või krediitkaardiga, järelmaksuga mitmes osas või siis lihtsalt tavapärase ülekandega.

Meilt saad soovi korral ka moodulkorstna paigalduse, meie tiimis on oma ala eksperdid ja ka pädevustega korstnapühkijad, kes tunnevad korstnate hingeelu väga hästi.