Küsi pakkumist
Kreem
Must
Pruun
Hall

Keskküttekaminad

Keskküttekamin Aquaflam 12

4142,00 4480,00 
Kreem
Must
Pruun
Hall

Keskküttekaminad

Keskküttekamin Aquaflam 17

4441,00 4785,00 
Kreem
Must
Pruun
Hall

Keskküttekaminad

Keskküttekamin Aquaflam 25

5383,00 5779,00 
Kreem
Must
Pruun
Hall

Keskküttekaminad

Keskküttekamin Aquaflam 7

4148,00 4486,00 
Pähkel
Vaher
Valge tamm
2601,00 2796,00 
Pähkel
Vaher
Valge tamm
2613,00 2816,00 
Kreem
Oliiv
Punane
Pruun
Hall
2871,00 2965,00 
Kreem
Oliiv
Punane
Pruun
Hall
2894,00 3159,00 
Kreem
Oliiv
Punane
Pruun
Hall
2729,00 2959,00 
Kreem
Oliiv
Punane
Pruun
Hall
2740,00 2987,00 
Roheline
Pruun
Valge
5256,00 5475,00 
Roheline
Pruun
Valge
5256,00 5475,00 
Kreem
Oliiv
Punane
Pruun
Hall
2723,00 2872,00 
Kreem
Oliiv
Punane
Pruun
Hall
2740,00 2959,00 
3810,00 

Kas tead, mis on veel mõnusam kui jahedatel sügis- ja talveõhtul nautida elavat tuld ja maitsvat jooki kamina ees koos pere või kallimaga? Mõnusam on see, kui samal ajal see kamin Sinu maja kõik toad hubaselt soojaks kütab. Jah, ka need toad, kuhu kaminast eralduv soe õhk üldse ei jõua.

Seda võimaldavad keskküttekaminad, mis on suurepärane lahendus kogu maja või maja osaliseks kütmiseks. Keskküttekaminad on tõhusad ja keskkonnasõbralikud ning koguvad järjest enam populaarsust. Keskküttekaminad on varustatud veesärgiga, milles olev vesi soojendatakse kütmise käigus üles ja suunatakse kütteringi ning maja köetakse kas radiaatorite, põrandakütte või seinakütte kaudu. Samuti on võimalik kamina abil soojendada tarbevett.

Kui tavapäraselt ehitavad või paigaldavad kaminaid vastavate kutsetunnistustega pottsepad, siis veesärgiga kaminad vajavad täiendavaks osapooleks soojustehnikut, kes ühendab kamina maja küttesüsteemiga, paigaldab vajaliku pumba veeringluse tekitamiseks, akumulatsioonipaagi, paisupaagi, ventiilid ja muu vajaliku tulenevalt konkreetse objekti eripäradest.

Keskküttekaminate puhul peab silmas pidama seda, et kui kamin pole veel küttesüsteemi ühendatud, siis olenevalt tootjast ja kaminamudelist, osasid kaminaid tohib kütta ja osasid mitte. Osade tootjate kaminatel võib küttesüsteemiga ühendamata kamina kütmine põhjustada veesärgi deformeerumist, mistõttu on oluline eelnevalt tootjapoolset kasutusjuhendit lugeda või küsida edasimüüjalt vastavat informatsiooni. Kui aga soojustehnik on kamina küttesüsteemiga ära ühendanud ja kaminameister kamina lõpuni ehitanud, siis pole muud kui tuli alla teha ja elavat tuld koos hubase soojusega nautima hakata 🙂

Keskküttekaminad on ideaalseks valikuks igaühele, kes otsib tõhusat ja stiilset küttesüsteemi põhi- või abikütteks.

Keskküttekaminad põhi- või abikütteks

Kui Sinu kodus on põhiküttena kasutusel näiteks maaküte või õhk-vesi küte kombineerituna kas radiaatoritega, põrandaküttega või seinaküttega, siis keskküttekamin on samasse küttesüsteemi ühendatuna suurepäraseks abimeheks. Kui näiteks põhiküte mingil põhjusel ei tööta või suurte külmade tõttu on soojuspumba kasutegur olematu või kõrgete energiahindade tõttu põhiküte lööb valusalt rahakoti pihta, siis keskküttekamin võimaldab sellised perioodid valutult üle elada. Sellistel puhkudel on Sul võimalus kaminale tuli alla teha ja läbi kamina soojusvaheti suunatakse saadud energia maja kütteringi. Tänu sellele põhiküte ei rakendu või rakendub oluliselt väiksemal määral.

Keskküttekaminad sobivad kenasti ka põhikütteks, kombineerituna samuti radiaatoritega, põrandaküttega või seinaküttega. Valides õige võimsusega keskküttekamina ja küttes seda regulaarselt, on võimalik majas toad mõnusalt soojad hoida.

Energiajulgeoleku seisukohast vaadatuna on ahjud ja kaminad ainukesed kütteseadmed, mis hoiavad Sinu kodu soojana igas olukorras. Erandiks pole ka keskküttekaminad, küll tuleks arvestada sellega, et maja küttering vajab toimimiseks elektrit, et tsirkulatsioonipump saaks vett küttesüsteemis ringi ajada. Sellistes avariiolukordades, kus elektrit pole, on heaks lahenduseks majapidamistes elektrigeneraator või UPS, mis tsirkulatsioonipumpa ja teisi hädavajalikke seadmeid majapidamises kasutada võimaldavad.

Valmiskaminad ja kaminasüdamikud keskkütteks

Kõige lihtsamaks ja kiiremaks võimaluseks on tehases valmistatud keskkütte valmiskaminad, kus kamina südamik, veesärk ja väliskest moodustavad ühtse terviku. Valmiskaminate hulgast leiab nii tagasihoidlike kui silmapaistva disainiga eksemplare, mis pakuvad tõelist silmailu disainielemendina interjööris. On selliseid, mis sobivad oma kauni disainiga moodsasse koju ja selliseid, mis sobivad oma funktsionaalsuse poolest väiksemasse maa- või jahimajakesesse.

Valmiskaminad on erinevate võimsustega ja neil on erinevate suurustega veesärgid, millest tulenevalt on nende kaminate üldine väljundvõimsus ja vee väljundvõimsus erinev. Valmiskamina valikul tuleks tugineda kindlasti köetava ruumi või ruumide ruumalale.

Kui aga soovid täpselt oma maitse järgi kaminat ehk unistuste kaminat, siis nende soovide täitmiseks sobivad suurepäraselt veesärgiga kaminasüdamikud. Kaminasüdamike valik on väga lai ja need võimaldavad ehitada täpselt sellise kamina nagu soov on. Olgu selleks siis tavaline kamin, nurgaga kamin, kahepoolne kamin (tunnel), küljele avaneva uksega, üles avatava uksega jne – nagu näed, on valikuvõimalus väga suur. Kuna veesärgiga kaminasüdamikke on erinevas mõõdus, siis saab kamina ehitada täpselt sellise nagu soovid. Ka disaini ja viimistluse osas on võimalused piiritud st kaminale saab anda erinevaid vorme ja anda viimistlusega isikupära.

Keskküttekaminad automaatikaga ja ilma

Paljud keskkütteks mõeldud valmiskaminad või kaminasüdamikud on tänapäeval võimalik varustada kas elektroonilise või suisa täisautomaatse juhtimisega, mis teeb kütmisprotsessi äärmiselt mugavaks ja väldib ühtlasi ülekütmise võimalust. Kui tavapärase manuaalse juhtimise puhul tuleb hoova abil ise reguleerida nii õhu sissevõttu kui kütmise lõppedes siiber sulgeda, siis elektroonilise või täisautomaatse juhtimise puhul teeb seda Sinu eest elektroonika.

Osade tootjate valmiskaminad on varustatud elektroonilise juhtimisega, kus õhu sissevõtu siibrit juhib potentsiomeeter. Kui vee temperatuur keskküttekamina veesärgis läheneb keemistemperatuurile, siis potentsiomeeter sulgeb õhu sissevõtu siibri automaatselt, vähendades põlemise intensiivsust. Kui temperatuur veesärgis langeb alla määratud temperatuuri, siis potentsiomeeter avab taas õhu sissevõtu siibri. Osade tootjate valmiskaminad on seevastu varustatud täisautomaatikaga, mis avardab võimalusi veelgi aga sellest juba pikemalt allpool.

Kui valmiskaminate puhul oleneb juhtimise valik konkreetsest kaubamärgist ja tootest, siis kõik veesärgiga kaminasüdamikud meie tootealikus on kamina ehitamise protsessi käigus võimalik varustada täisautomaatikaga, täpsemalt Tatarek kütteautomaatikaga. Graafilise ekraaniga kütteautomaatika juhib põlemisprotsessi alates tiku tõmbamisest kuni siibri sulgemiseni välja. Automaatika võimaldab kasutada erinevaid andureid, juhtida pumpasid, sulgeda kütmise lõppedes õhu pealevoolu jne. Kütteautomaatikaga on kütmine ääretult mugav ja sellega kaasneb väiksem küttekulu.

Tänu elektroonilisele ja täisautomaatsele juhtimisele on keskküttekaminad turvalisemad ja välistatud on ülekütmine st vesi ei saavuta veesärgis kunagi keemistemperatuuri vaid jääb alati lubatud normi piiresse.

Mida keskküttekaminad juurde vajavad?

Kõik keskküttekaminad vajavad mõistagi suitsugaaside ärajuhtimiseks korstent. Kui hoonel on kivikorsten ja kui see on tänapäeva mõistes ohutu ja hea tõmbega, siis saab seda edukalt suitsugaaside ärajuhtimiseks kasutada. Kui kivikorsten pole heas korras ega vasta tuleohutusnõuetele, siis on lahenduseks vanasse korstnasse üheseinalise roostevaba suitsutoru ehk hülsi paigaldamine.

Kui hoone näol on tegemist uusarendusega ja korstent veel ei ole, siis väga populaarseks ja mugavaks valikuks on kvaliteetsed moodulkorstnad, mida saab üsna lihtsalt ja operatiivselt paigaldada.

Miks osta keskküttekaminad meie e-poest?

Meie e-poes pole Sa tootevalikut tehes kunagi üksi, keskküttekaminad on meie kirg ja aitame Sul valida just Sinu vajadustele vastava keskküttekamina. Ja mitte ainult, me pakume ka professionaalset paigaldust. Meie tiimis on pikaaegsete kogemustega kaminameistrid, kes paigaldavad Sulle hea meelega valmiskamina või ehitavad kaminasüdamikku kasutades täpselt sellise keskküttekamina, millest unistanud oled ja soojustehnikud, kes ühendavad keskküttekamina küttesüsteemi.

Soovid näha meie referentse ja saada inspiratsiooni? Valiku meie kaminameistrite poolt tehtud kaminaid leiad eeltoodud lingilt.

Meil on paindlikud ja turvalised maksevõimalused! Toodete eest on võimalik tasuda kõigi Eesti pangalinkide vahendusel, deebet- või krediitkaardiga (sh Google ja Apple Pay), järelmaksuga mitmes osas või siis lihtsalt tavapärase ülekandega. Ja seda kõike nii e-poes kui e-poe väliselt oste sooritades.

Mõnusat elava tule nautimist!