Saunalava on saunakerise kõrval üks tähtsamaid elemente, seal istumine või pikutamine peab olema mõnus ja lõõgastav kogemus. Kui saunalaval on ebamugav olla, siis ei suuda paraku keegi heast leilist rõõmu tunda. Just seetõttu tuleks saunalava ehitusele eriti suurt rõhku pöörata ja kvaliteedis järeleandmisi mitte teha.
Ühtlasi pole saunalava pelgalt praktiline koht kus istuda ja leili võtta, see on disainielement saunainterjööris, mis emotsioone tekitab ning ikka ja jälle sauna tagasi kutsub.
Kui soovid oma leiliruumi läbimõeldud ja kvaliteetse teostusega saunalava, siis saada meile saunalava ehituse päring.
Kui Sulle aga pakuvad esmalt huvi saunalava ehitusega ja materjalidega seotud detailid, siis oled oodatud edasi lugema.
Soovid saunalava ehitust? Saada meile päring …
Saunalava materjal
Saunalava materjaliks kasutatakse alati lehtpuitu, hästi sobib haab või lepp ja seda nii töötlemata kui termotöödeldud kujul. Termotöödeldud materjalil on mitmeid eeliseid võrreldes töötlemata puiduga ja siinkohal toome need välja. See on stabiilsem st mängib vähem, sel on suurem niiskuskindlus, see ei lähe nii tuliseks, sel on pruunim toon ja meeldivam lõhn.
Põhjus, miks okaspuit saunalava materjaliks ei sobi, on väga lihtne – see võib kuumuse käes vaiku välja ajada, kuum vaik võib keha külge kleepuda ja põletushaavu tekitada.
Materjali valimine ja kasutus saunalava ehitusel on üsna loov töö kuna seda on võimalik teha erinevatel viisidel ja erinevaid viise kombineerides. Materjalina võib kasutada pikkasid lavalaudasid, lühikesi lavalaudasid, lavamooduleid või siis neid hoopistükkis omavahel kombineerida. Millist teed minna, oleneb juba konkreetsest projektist, soovidest ja võimalustest. Järjest enam koguvad populaarsust lavamoodulid, kuna need lihtsustavad ja kiirendavad saunalava ehitust ja nii kulub vähem ajalist ressurssi nii mõõtmisele kui mõõtu lõikamisele. Samuti annavad valmismoodulid võimaluse lihtsamalt ehitada ümaraid nurkasid, erinevaid üleminekuid jne.
Erinevaid puuliike, materjalide kitsust/laiust, toone/kontraste ja tehnikaid kombineerides on võimalik luua kordumatuid saunalavasid, mis pakuvad meeldejäävaid sauna- ja disainielamusi.
Saunalava ehitus
Saunalava ehitusel tuleb võtta arvesse nii leiliruumi mõõtmeid, kuju, eripärasid kui ka saunaliste arvu. Üldine rusikareegel lavaehitusel on, et iga saunalise kohta arvestatakse keskmiselt 60 cm istumisruumi ja mugavaks istumissügavuseks arvestatakse samuti 60 cm. Loomulikult pole need keskmised soovituslikud mõõtmed kivisse raiutud, kui ikkagi leiliruum soovituslikke mõõtmeid välja ei anna ja saunatamise isu suur on, siis saab ju alati ka tagasihoidlikemate tingimustega hakkama. Nagu öeldakse, häid saunalisi mahub lavale ikka palju!
Kui soovid saunalaval mõnusalt pikutada ja lasta kaassaunalisel ennast vihelda, siis peaks lava pikkus olema vähemalt 2 meetrit ja sügavus vastavalt võimalustele ja maitsele võiks olla vahemikus 60-100 cm.
Mõistagi on leiliruumid erinevad … olenevalt leiliruumist on võimalik ehitada kas tavapärane I-kujuline ehk sirge lava, L-kujuline või U-kujuline saunalava, kus saab mõnusalt lamada suisa 2-3 inimest. L- ja U-kujulised saunalavad pakuvad ka paremat suhtlemisvõimalust ja silmsidet teiste saunalistega.
Saunalava ehitatakse üldjuhul kaheastmeline, et oleks olemas aste, kuhu üheltpoolt saavad istuda need tagasihoidlikumad saunalised, kellele kuum leil pole meeltmööda ja kuhu teiseltpoolt saavad jalad toetada lava ülemisel astmel istuvad saunalised. Aga võimalik on ehitada ka täiesti omanäolisi kahe- ja kolmeastmelisi saunalavasid või kehakuju järgivaid kumeraid lavasid, mis võivad olla kujult ja disainilt tõelised kunstiteosed ning pakuvad mitmekülgsemaid võimalusi saunamõnude nautimiseks.
Üha enam on saunalava ehituse osaks ja sooviks kerise „uputamine“ kõige alumisema astme sisse, et saunakeris ja saunalava moodustaksid ühtse terviku. Selleks tarbeks on mitmetel kerisetootjatel valikus ka stiilsed uputuskraed, mis konkreetse kerisega suurepäraselt kokku sobitub.
Saunalava ehitus nõuab ilmselgelt head planeerimist ja varasemat kogemust, et saunalaval oleks mõnus ja nauditav olla. Selle saavutamiseks tuleb saunalava ehitada hingega ja otseses mõttes millimeetreid taga ajades, et tulemus oleks esteetiliselt kaunis ja silm puhkaks selle peal.
Meie pikaaegsetele kogemustega saunameistrid on Sulle abiks alates lava planeerimisest kuni lava õlitamiseni välja. Ja loomulikult aitame vajadusel päevinäinud vana või ebaõnnestunud uue lava välja vahetada, kui selleks soov peaks olema. Kõlab küll mõnevõrra uskumatuna aga meie töös on ette tulnud olukordi, kus oleme uusarendustes äsja ehitatud saunalavasid ümber tegemas käinud kuna need pole vastanud värske omaniku ootustele ei kvaliteedi ega teostuse osas. Aga meile sellised väljakutsed meeldivad, samuti meeldivad meile rahulolevad kliendid. Ühine Sinagi meie rahulolevate klientidega ja saada meile päring.
Räägitakse, et pilt kõneleb rohkem kui tuhat sõna, inspiratsiooni leiad meie saunareferentside alt ja kuus värskemat saunavaldkonna tööd leiad altpoolt.
Kõik saunaks vajalik ühest kohast
Lisaks saunalava ehitusele on meie teenuseportfellis veel leiliruumi ehitus ja saunakerise paigaldus. Ühtlasi leiab meie laiast tootevalikus saunakerised koos kividega sh elektrikerised ja puukerised, moodulkorstnad ja suitsutorud, juhtpuldid ja erinevad saunatarvikud.
Oleme mitmete kerisetootjate ametlik partner ja sertifitseeritud paigaldaja, mis võimaldab meil Sulle teha personaalse pakkumise nii kerisekomplekti kui paigalduse osas.