Saunalava ehitamine ja kerise paigaldamine

Aegajalt tuleb meie saunameistritel ette ka selliseid olukordi ja objekte, kus tuleb minna teiste tehtud töid ümber tegema. Seekord viis tee meid Tartumaal asuvasse äsja valminud “võtmed kätte” eramusse, kus värske majaomanik ei jäänud rahule üldehitajate poolt tehtud saunalava ehitus- ja viimistluskvaliteediga ning täiesti õigustatult.

Tõepoolest, saunalava ehitus on üks nendest töödest, kus tuleb kindlasti millimeetreid taga ajada ja viimistlemisele piisavalt aega varuda. Kui saunalaval on ebamugav olla või miski saunalist häirib, siis ei suuda paraku keegi seal lõõgastuda ega heast leilist rõõmu tunda.

Kuna saunalava oli loodist väljas ja esines mitmeid puudusi, siis võtsime selle lahti ja ehitasime uuesti üles, et tulemus jääks kaunis ja professionaalne. Saunalava ehitamise käigus taaskasutasime maksimaalselt olemasolevat materjali ja mooduleid ning rikutud materjali asendasime uuega. Lava jalgade alla paigaldasime toed, et puit poleks enam otse vastu põrandat. Valgustuseks paigaldasime trafod ja LED ribad, mis annavad leiliruumi vajaliku valguse ja hubasuse. Isegi pisikese saunapink sai uue kuue.

Ühtlasi vahetasime välja leiliruumis asuva tuttuue HUUM DROP 4.5kW elektrikerise kuna suure klaasseina tõttu polnud see antud leiliruumi jaoks piisavalt võimas. Eemaldasime vana kerise ja asendasime selle uue HUUM DROP 9kW elektrikerisega, mis arvutuslikult sellesse leiliruumi ideaalselt sobis.