-21%
Original price was: 38,00 €.Current price is: 30,00 €.
-21%
Original price was: 53,00 €.Current price is: 42,00 €.
-20%
Original price was: 25,00 €.Current price is: 20,00 €.
-21%
Original price was: 34,00 €.Current price is: 27,00 €.
-20%
Original price was: 20,00 €.Current price is: 16,00 €.
-22%
Original price was: 27,00 €.Current price is: 21,00 €.
-21%
Original price was: 24,00 €.Current price is: 19,00 €.
-22%
Original price was: 37,00 €.Current price is: 29,00 €.
-20%
Original price was: 44,00 €.Current price is: 35,00 €.
-20%
Original price was: 56,00 €.Current price is: 45,00 €.
-14%
Original price was: 7,00 €.Current price is: 6,00 €.

Suitsutorud on oluline osa kütteseadmete korrektseks ja ohutuks toimimiseks. Need on spetsiaalselt konstrueeritud üheseinalised torud, mis juhivad kütteseadmetes tekkiva suitsu korstnasse. Seega kui oled paigaldamas oma koju näiteks valmiskaminat või -pliiti või oled hoopis sauna paigaldamas uut puukerist, mida soovid olemasoleva korstnaga ühendada, siis ei saa suitsutorudest üle ega ümber. Samuti saab suitsutorusid kasutada slepena ehitatavate kaminate ja ahjude ühendamiseks korstnaga.

Meie tootevalikus on lai valik kvaliteetseid ja ohutuid suitsutorusid tuntud kaubamärkidelt, mis võimaldavad teha ka kõige keerulisemaid ühendusi ja üleminekuid. Suitsutorud on ülitäpsed ja kõik elemendid sobituvad ideaalselt ja murevabalt üksteise sisse.

Meie poolt pakutavad suitsutorude elemendid on kõik pakendatud eraldi karpidesse või kilesse, mis on kindel märk kõrgest kvaliteedist. Nõnda ei puutu elemendid üksteisega või väliste teguritega kokku ja tagatud on kriimustustevaba pind.

Kõige sobivamatest materjalidest suitsutorud

Suitsutorud on reeglina valmistatud kas roostevabast või mustast terasest.

Roostevabast terasest suitsutorud on vastupidavad korrosioonile ja roostele. Need ei kahjustu niiskuse, kemikaalide ega tahmaga kokkupuutel ja need taluvad suuri temperatuure. Suitsutoru seina paksus on üldjuhul 0.6 mm.

Mustast terasest suitsutorud on tehases värvitud parima kuumuskindla värviga, mis on kõrge temperatuuritaluvusega ja kriimustuskindel. Kütmisel värv ei põle, ei suitse ega eralda ebameeldivaid lõhnu nagu paljud mittekvaliteetsed tooted kipuvad tihtilugu tegema isegi pärast sissekütmist. Musta värvi suitsutorul aja jooksul värv kuumusest tulenevalt ei muutu, see jääb stiilseks isegi pikaaegse kasutamise korra. Need toted taluvad kõrgeid temperatuure ja on vastupidavad mehaanilistele kahjustustele. Suitsutoru seina paksus on reeglina 2 mm.

Suur valik erinevaid elemente ja lihtne paigaldus

Nagu eespool mainitud, võimaldavad suitsutorud teha ka kõige keerulisemaid ühendusi ja üleminekuid. Selleks on tootevalikus erinevad pikkuselemendid (1000 mm, 500 mm, 250 mm), erinevad põlved (0-45 kraadi, 0-90 kraadi, 0-135 kraadi) nii puhastusluukidega kui ilma, siibrid, müürimishülsid, üleminekud, rosetid jne. Nende elementidega ei jää korstnaga ühendamata mitte ükski kütteseade ning tulemus jääb sealjuures kaunis.

Ja loomulikult on iga eeltoodud element olemas omakorda erineva läbimõõduga, millest enimlevinud on 120 mm, 150 mm ja 200 mm.

Kõik elemendid on mõõdult väikesed ja kaalult kerged, mis teeb nende käsitsemise ja paigaldamise lihtsaks.

Suitsutorud korstna renoveerimise kontekstis

Tihtilugu esineb vanemates hoonetes olukordi, kus telliskivikorsten on küll olemas, kuid see pole heas korras ega vasta tuleohutusnõuetele. Selline korsten vajab renoveerimist ja kiireks ning mugavaks lahenduseks on korstna sisse üheseinalise suitsutoru ehk teisisõnu hülsi paigaldamine. Teisisõnu nimetatakse seda toimingut ka korstna hülssimiseks.

Korstna hülss on roostevabast terasest ja olenevalt konkreetsest korstnast ja vajadusest kasutatakse kas jäika või painduvat ja ovaalset või ümmargust hülssi, mis siis olemasoleva telliskivikorstna sisse paigaldatakse.

Hülss on vajalik ka juhul, kui telliskivikorsten ise on korralik, kuid sellega on ühendatud madala suitsugaaside temperatuuriga kütteseadmete (nt katel). Sellise kütteseadme tekitatud happeline kondensaatvesi söövitab tellised läbi juba mõne aastaga ja tekitab korstnale pöördumatud kahjustused.

Suitsutorud on ohutud ja vastavad kõrgetele nõuetele

Kindlasti pole suitsutorude kvaliteedi pealt otstarbekas kokku hoida kuna need mängivad ohutuses väga suurt rolli ja ohutus on kütteseadmete puhul alati esmatähtis. Korraliku kvaliteediga suitsutorud kaitsevad Sind ja Sinu eluruumi suitsu, vingugaasi ja tulekahjude eest.

Meie tootevalikus olevad suitsutorud on happe- ja tahmapõlengukindlad, need on läbinud testid karmides tingimustes, vastavad kõrgeima temperatuuriklassi T600 nõuetele (suitsugaaside maksimaalne väljundtemperatuur on 600 °C) ja omavad mõistagi CE-sertifikaati.

Meie ohutud ja töökindlad suitsutorud leiab paljudest kodudest ja saunadest üle Eesti.

Miks osta suitsutorud meie e-poest?

Meie e-poes pole Sa tootevalikut tehes kunagi üksi, oleme suitsutorude müügi ja paigaldusega tegelenud aastaid ning aitame soovi korral valida just Sinu vajadustele vastavad tooted.

Meil on paindlikud ja turvalised maksevõimalused! Soovitud toodete eest on võimalik tasuda kõigi Eesti pankade pangalinkide vahendused, deebet- või krediitkaardiga, järelmaksuga mitmes osas või siis lihtsalt tavapärase ülekandega.

Soetatud tooted saadame Sulle vastavalt soovile kas pakiautomaati või kulleriga otse objektile aga samuti oled oodatud toodetele järgi tulema meie lattu, kus lisaks toodetele anname soovi korral ka väärt nõu toodete ja/või paigalduse osas.

Meilt saad soovi korral tellida ka suitsutorude paigalduse ehk kütteseadme ühendamise korstnaga. Meie tiimis on oma ala eksperdid, kes tunnevad suitsutorude ja korstnate hingeelu väga hästi.