Eksklusiivsed Unico kaminasüdamikud on Euroopa kodude interjööre kaunistanud ja soojendanud juba üle 20 aasta ning aastatepikkune kogemus ongi selles valdkonnas see, mis päriselt loeb.

Meie tiim on aastate jooksul disainkaminate ehitamisel kasutanud erinevate tootjate kaminasüdamikke aga Poolas valmistatud Unico kõrge kasuteguriga kaminasüdamikud on osutunud teistest olulisel määral paremaks ja kvaliteetsemaks. Kahtlemata on häid kaminasüdamikke turul veel aga meie ja paljude teiste oma ala ekspertide vaieldamatu lemmik on Unico. Unico kaminasüdamike kõrget kvaliteeti ilmestab hästi 5 aasta pikkune garantiiperiood, mida paljud teised tootjad oma kaminasüdamikele anda ei julge.

Unico on olnud meie hea koostööpartner juba nii mõnedki aastad ja kuna me jagame samu väärtushinnanguid, entusiasmi ja kirge antud valdkonna vastu, siis sai meist nende ametlik ja ainumaaletooja Eestis. See tähendab seda, et neid suurepäraseid kaminsüdamikke saab soetada kas otse meie või meie asjalike edasimüüjate käest.

Unico kaminasüdamikud ei ole masstoodang, mida laod äärest ääreni täis on. Kaminasüdamik valmistatakse ja komplekteeritakse käsitsi just Sinu või Sinu disaineri soove silmas pidades. Seetõttu tuleb tellitud kaminasüdamikku oodata kuni 21 päeva aga lubame, et ootamine ja lõpptulemus on seda väärt. Iga Unico kaminasüdamik on valminud pikaaegsete kogemustega kaminameistrite käe all ja selles on tunda meistrite puudutust.

Unico kaminasüdamiku suureks tugevuseks ongi selle komplekteerimise võimalus täpselt oma soovide järgi. Erinevalt enamikes laiatarbe kaminasüdamikest on võimalik Unico kaminasüdamiku sisu ja välimust muuta vastavalt igaühe individuaalsetele eelistustele ja vajadustele. Jah, esmalt võib valikute ja võimaluste rohkus silme eest kirjuks võtta aga natuke süvenedes on kõik üsna lihtne ja loogiline. Käesoleva postituse eesmärgiks ongi erinevad võimalused lahti kirjutada, et Sinul oleks valiku tegemine võimalikult lihtne.

Kõiki tehnilisi andmeid ma siinkohal välja tooma ei hakka kuna igal kaminasüdamikul on need erinevad. Vajalikud andmed on iga kaminasüdamiku juures kenasti kirjas ja need andmed räägivad iseenda eest. Tehnilised andmed on olulised eelkõige neile, kes neid andmeid oma töös kasutama peavad. Pean silmas siis näiteks kaminameistreid, kes kaminasüdamikku kasutades just Sinule sobiva kamina valmis teevad.

Küll tahaksin lahti kirjutada mudelite erinevused, kolde keraamikaga ehk koldesisuga seonduva, klaasidega ja käepidemetega seonduva kuna need valikud tuleb teha kas Sinul ainuisikuliselt või koostöös oma sisekujundajaga või kaminameistriga.

Mudel

Igal Unico kaminasüdamikul on kolm erinevat mudelit, mida on võimalik omakorda konfigureerida.

Kaminasüdamik Unico Dragon 2 Modern

Modern on baasmudel, mis on kõige soodsama hinnaga ja millele on võimalik juurde valida praktiliselt kõik võimalused, mis on esindatud Optima ja Raster mudelites.

Sellegipoolest ei asenda Modern sarnase varustuse puhul Optima ja Rasteri mudelit täielikult kuna Optima klaasi mõõt on alati mõnevõrra väiksem tulenevalt paksemast ukseraamist.

Kaminasüdamik Unico Dragon 2 Optima

Optima eripäraks on lisaks suuremale klaasimõõdule ja kitsama raamiga uksele, musta värvi šamotist või Cerabox’ist koldesisu ja disainkäepide, milledest teen pikemalt juttu allpool vastavate punktide all.

Kaminasüdamik Unico Dragon 2 Raster

Raster on Unico kõige vingem mudel, millel on lisaks suuremale klaasimõõdule ja kitsama raamiga uksele, helehall Refrabox koldesisu ja disainkäepide, milledest saab pikemalt lugeda allpool. See mudel on mõeldud kõigile neile, kes soovivad saada parimat, mis kaminasüdamike turul saada on.

Keraamika

Unico kaminasüdamike puhul on valikus suisa viis erinevat keraamilist koldesisu, mis nii värvilt kui omadustelt on erinevad. Kui panna need koldesisud kvaliteedi ja omaduste poolest pingejärjekorda alates parimast, siis järjekord näeks välja selline: Refrabox, Cerabox, šamott.

Šamott (W1, W3)

Šamott on teada-tuntud materjal kamina- ja ahjukollete vooderdamisel ning erandiks pole ka Unico kaminasüdamikud. Kaminasüdamikes on kasutatud ainult kõige kvaliteetsemat šamotti, mis pikkade aastate jooksul on ennast tõestanud. Värvitoonilt on šamott kollakas nagu ülaltoodult pildilt näha on. Samas on valikus olemas ka mustast šamotist koldesisu, mis on saavutatud šamoti pindvärvimise teel.

Cerabox (W4, W5)

Cerabox keraamiline koldesisu on spetsiaalselt Unico kaminasüdamike tarbeks välja töötatud. See põhineb tulekindlal keraamilisel materjalil, mida on kuumutatud vähemalt 1450 °C kraadini.

Ceraboxis kasutatud tulekindlale materjalile on lisatud spetsiaalset hüdraulilist-keraamilist sideainet, mis keemilise reaktsiooni toimel saavutab suure mehaanilise tugevuse, mis on võrreldav betooni tugevusega. Kui tavaliselt traditsioonilise betooni puhul temperatuuri tõustes side või sidumistugevus kaob, siis Ceraboxi puhul kompenseeritakse see keraamilise paakumisega. Paakumine on protsess, kus mass tiheneb põletustemperatuuri tõustes.

Nagu ka Refrabox’is kasutatud materjalis, on ka siin mikropoorid, mis moodustavad omavahel võrgustiku ning see omakorda tõstab vastupidavust termilisele šokile.

Cerabox keraamika on saadaval kahes värvitoonis – helehallina ja mustana. Helehall ongi selle materjali tavapärane värvitoon. Hele Cerabox on oma värvitoonilt sarnane küll keraamilise Refrabox koldesisuga, kuid omadustelt on tegemist täiesti erinevate koldesisudega. Must Cerbox on saavutatud massvärvimise teel, mis tähendab sisuliselt seda, et Sa ei pea muretsema, et aja jooksul koldesisu värv muutub või maha kulub.

Refrabox (W2)

Refrabox on unikaalne Unico kaminasüdamike tarbeks välja töötatud koldematerjal, mis tõstab kaminasüdamike kvaliteedi täiesti uuele tasemele. Innovatiivsel Refrabox koldesisul puuduvad traditsiooniliste materjalide puudused. See sisaldab üheltpoolt kordades vähem kahjulikke lisandeid ja teiseltpoolt oluliselt rohkem tulekindlust tõstvaid ühendeid nagu alumiiniumoksiid Al2O3, mis ongi Refrabox koldesisu puhul domineerivaks komponendiks.

Refrabox koldesisul on madalam poorsus, mitu korda suurem mehaaniline tugevus ja mitukümmend protsenti suurem tihedus kui teistel tavapärastel koldematerjalidel. Sel materjalil on näiteks ligikaudu kaks korda suurem soojusjuhtivus kui tavalisel šamotil, mis tähendab seda, et soojus jaotub kiiremini ja erinevates kohtades on väiksemad temperatuurierinevused (väiksem termiline stress).

Refrabox on värvuselt helehall, mis pole saavutatud värvimise teel, vaid tegemist ongi materjali enda tavapärase värvusega.

Kusjuures tükike innovatiivset Refrabox’i on tegelikult igas Unico kaminasüdamikus, olenemata mudelist. Nimelt on iga kaminasüdamiku deflektor (koldesisu ülemine plaat) valmistatud just sellest innovatiivsest koldematerjalist. Deflektor vastutab siis järepõlemise eest kaminasüdamikus ja on väga oluline komponent.

 

Kui soovid veelgi enam šamoti, Cerabox’ ja Refraboxi kohta teada saada, siis alltoodud tabel sobib selleks suurepäraselt:

Omadused Šamott Cerabox Refrabox
Termiline vastupidavus kokkupuutel puidu põlemisproduktidega 800 900 1700
Mehaaniline tugevus (MPa) 25 20 80
Termilise šoki taluvus hea hea kõrge
Keemiline vastupidavus puidu põlemisproduktidele hea hea täielik
Soojusjuhtivus keskmine keskmine kõrge
Soojusmahtuvus [kJ / dm3K] 1,9 1,9 2,7
Katalüütilised omadused (suitsugaasi järelpõlemine) * ei ei jah

* Unico kaminasüdamikes vastutab koldelagi/deflektor järelpõlemise eest, mis on kõigis kaminasüdamike versioonides valmistatud Refrabox’i materjalist.

Klaas

Unico kaminasüdamike ukseklaase on valikus suisa viis erinevat aga valikuvõimalus sõltub konkreetsest mudelist (Modern, Optima või Raster).

Baasmudel Modern on vaikimisi alati varustatud klassikalise ühekordse klaasiga (S1). Samas on see võimalik enamike kaminasüdamike puhul asendada kas kahekordse klaasiga (S4) või hoopistükkis ühekordse rasterklaasiga (S2), kahekordse rasterklaasiga (S3) või suisa kolmekordse rasterklaasiga (S11).

Optima ja Raster on vaikimisi varustatud ühekordse rasterklaasiga (S2), mis on võimalik enamike kaminasüdamike puhul asendada kas kahekordse rasterklaasiga (S3) või suisa kolmekordse rasterklaasiga (S11).

Mitmekordse klaasi eeliseks ühekordse klaasi ees on üheltpoolt välimise klaasi madalam pinnatemperatuur, mis on eriti oluline ohutuse seisukohast väikelasetega peredele ja teiseltpoolt saavutatakse koldes veelgi kõrgem põlemistemperatuur, mis mõjutab positiivselt põlemisprotsessi ja hoiab ukseklaasi puhtamana.

Tavalise klaasi ja rasterklaasi erinevuseks on see, et viimasel on äärtes must pealetrükk, mis teeb klaasi stiilsemaks.

Muide, nurgaga kaminasüdamike puhul on omakorda võimalus valida, kas klaas on ühest tükist (painutatud) või kahest tükist (ühendatud klaas). Kui hinnaeelis on kahest tükist koosneval klaasil, siis visuaalne eelis on ühest tükist koosneval klaasil aga see on kokkuvõttes maitse küsimus.

Käepidemed

Unico kaminasüdamike uksed on varustatud kvaliteetsete ja kaunite käepidemetega. Kui mõnevõrra suurema hinnasildiga Optima ja Raster mudelid tulevad standardis disainkäepidemetega, mille vahel on võimalik valida ilma, et hinnanumber sellest muutuks, siis baasmudel Modern puhul on võimalik valida nii tavapäraste kui disainkäepidemete vahel, millest viimane muudab kaminasüdamiku lõpphinda.

Tavapärased, traditsiooniliselt tasapinnalised ja stiilsed käepidemed on ühevärvilised mustad (K1) või hõbedased (K2). Disainkäepidemed ei jäta külmaks ühtegi disainiteadlikku inimest. Käepide tundub küll pisike disainielement aga see jääb kahtlemata silma kõigile, nii Sulle endale kui Sinu külalistele. Sul on võimalik valida musta-hõbedase (K5) või üleni musta (K7) käepideme vahel. Nagu ülaltoodud piltidelt näha, on kõik Unico käepidemed tegelikult väga kaunid ja eelkõige mängib rolli igaühe isiklik eelistus.

 

Lisad

Kaminasüdamiku juurde on võimalik valida salvestavad elemendid, salvestavad kestad, ukseraamid, kütteautomaatika ja loomulikult paigaldus oma ala ekspertide poolt. Lisasid ei pea Sa mööda e-poodi ise taga ajama, iga Unico kaminasüdamiku allosas pakub e-pood Sulle automaatselt juurde neid lisasid, mis Sind huvitava mudeliga kokku sobivad.

Saa inspiratsiooni

Kaminasüdamikku soetades võib Sinul, Sinu sisekujundajal või pottsepal olla kindel nägemus, missugune lõpp-produkt välja nägema hakkab aga ei pruugi. Sellisel juhul oled oodatud saama inspiratsiooni kaminatest, mis on valminud Unico kaminasüdamikku kasutades. Siin on mõned näited nii meie tehtud töid, kui ka teiste tehtud töid erinevates riikides. Samuti leiab inspiratsioonipilte konkreetsete toodete juurest. Kui Sul pole veel kindlat nägemust välja kujunenud, siis saame Sulle selles osas abiks olla ja teha Sulle ümbruskonna kõige kaunima kamina 😉

 

Video

Lõpetuseks ka paar videot Modern, Optima ja Raster erinevuste kohta. Videod on küll poolakeelsed aga sisaldavad kõiki neid asju, millest eespool kirjutasin.

Kui Sul tekib valiku tegemisel küsimusi või vajad soovitusi ja nõuandeid, siis võta ühendust meie tiimi ostu- ja müügijuhi Aleksander’iga aadressil aleksander@calor.ee või telefonil +372 5344 2448. Aleksanderil on aastatepikkune kogemus kütekollete disainimisel, ehitamisel ja paigaldamisel.

Unico kaminasüdamikud ootavad Sind. Erinevus on kvaliteedis!