Tõhus ahi ja korsten Pikkjärvel

Pikkjärve külas ühes mõnusas palkmajas annab nüüdsest toasooja kaunis ja tõhus Brula ahi, mis valmis täpselt kliendi soove arvesse võttes.

Lähteülesandeks oli kindel nägemus disainist, sh puude ladustamise panipaigast; hea soojussalvestus, juhuks kui on pikem elektrikatkestus ja maaküte elamut soojaga ei varusta ning suur klaasuks, mis võimaldab perega elavat tuld nautida.

Ahju ehitamisel kasutasime kvaliteetsest šamotist Brula Tüüp D+ ahjukollet, Brula Tüüp D+ ahjukoldele mõeldud lõõrikomplekti ning väliskestaks Brula GSL soojust salvestavat plaati. See on kooslus, mis tagab mõnusa soojuskiirguse ja pika salvestusaja. Ühtlasi sai ahi endale mahukad puude ladustamise panipaigad ja keraamilised tahmatopsid, mis näevad alati stiilsed välja.

Ruumi kokkuhoiu mõttes paigaldasime kvaliteetse Landy Facil D200/267 moodulkorstna otse ahju peale. Selle korstna välimine kest on tehases värvitud musta pulbervärviga, sile ja ilma lukustusklambriteta, mis tagab moodulkorstnale eriti kauni ilme.

Ahju viimistles meie hea koostööpartner Krohwin, kes kasutas viimistluseks pigmenteeritud lubi-stuccot. Viimistluse tulemusel kauni ilme saanud ahi sobib antud interjööri lihtsalt suurepäraselt 🙂