Toorsavitellistest pliit leso ja soemüüriga

Kui oma ala eksperdid põhupaneelidest ehitatud seinte ja laudkatusega majas kokku saavad, siis hakkab juhtuma nii mõndagi 🙂 Seekord väljakutseks oli eridisainlahendusena toorsavitellistest pliit leso ja soemüüriga. Antud projekti väliskesta puhul kasutasime oma lemmikmaterjale, milleks on Saviukumaja loodussäästlikud toortellised ja ahjusegu. Sisuks seevastu kvaliteetne saksa šamott. Pliit sai võimsa pilukolde parimate roogade valmistamiseks. Pliidipealne sai Nero Assoluto graniidist koos keraamilisest klaasist keeduplaadiga.

Kui disain ja ehitus oli meie poolt, siis viimistluses panid õla alla meie head koostööpartnerid A-Viimistluse OÜ ja Heaenergiahoone OÜ ning lubiseina osas Wanawiisi Ehitus OÜ. Soemüüri ja lesopealne osa on kaetud Stucco Lustroga, kuhu on mustriks vajutaud üks vana pitskardin, mis legendide järgi leitud ühest salalaekast.

Tulemuseks siis kurvikad ja vallatud vormid, mis ühelpoolt on silmale ilusad vaadata ja teiselpoolt istumiseks mõnusad. Pliiti on võimalik tuld teha nö suvesiibriga või siis kütta läbi leso ja soemüüri. Looduslik toorsavitellis tagab alati mahedalt mõnusa sooja ka kõige külmemal talvel.