Asado grill, suitsuahi ja pliit

Tõime tükikese Argentiinat Eestimaale 🙂 Asado grill võimaldab valmistada liha mõnusa suitsuse maitsega, võimaldab kiiret ja aeglast toidu valmistamist, suitsutamist ja eks tegelikult on võimalused piiritud. Projekteerisime mugavalt rattast tõstetava grilli, kus ees rasvavann, mida on hea eemaldada ja puhastada ning rasv ei kuku sütele. Lisaks varras, mis on koos vardas olevaga lihatükiga lihtne pöörata ja lukustada. Liha saab alati ühtlane ja mõnus!

Kubu alla ehk tule kohale said liigutatavad latid, mille küljes on konksud liha aeglaseks küpsetamiseks ja aeglaseks suitsutamiseks. Asado grilli šamotist seinad ja põhi võimaldavad teha lõkke ükskõik kuhu kogu grilli ulatuses, meie poolt ehitatud kaldsein suunab kuumuse ja suitsu alati lihale. Korralikust roostevabast terasest puude põletuseks mõeldud korv tagab alati piisaval hulga sütt.

Lisaks grillile ehitasime erilise kolde ja leegihajutajatega pliidi spetsiaalselt 670 mm läbimõõduga grillpannile just selliselt, et oleks tagatud kuumus keskel ja samas piisav soojus panni äärel, kuhu on hea toit hoiule tõmmata. Korstnateks kasutasime kvaliteetseid Landy Facil korstnaelemente nagu paljude teisegi projektide puhul.

Korralikust väliköögist ei puudu ka suitsuahi ja suitsuahi sai selline, kus tõeline jahimees saab suitsutada kasvõi terve soku või metssea 🙂 Antud suitsuahi saavutab ülesküttes pikaaegse ja stabiilse temperatuuri. Suitsuahju uks sai spetsiaalsest kvaliteetsest terasest ja suurem, et oleks mugav suitsuks puid laadida.

Meiega mõtles aktiivselt kaasa ja metallitöös teostas meie hea koostööpartner IB Metall.